Konsultacja grupowa – Jak odczytywać współczesne znaki czasu?


Serdecznie zapraszam nauczycieli religii na konsultację grupową Jak odczytywać współczesne znaki czasu?, która odbędzie się 3 lutego 2016 r. w godz. 15.30 – 18.30 w Filii UKSW w Łodzi, przy ul. ks. I. Skorupki 7.

Jezus zarzuca swoim słuchaczom, że nie rozumieją znaków czasu. Nawiązując do tego Sobór Watykański II w Konstytucji Gaudium et spes, zachęca do teologicznej interpretacji współczesnej historii. Historia była i jest dla myśli chrześcijańskiej okazją, a nawet zaproszeniem, do odkrycia w niej planów Bożych.

W czasie spotkania przyjrzymy się wybranym postaciom ze Starego oraz Nowego Testamentu i wspólnie zastanowimy się, jakie postawy względem obecnych wyzwań są zgodne z przesłaniem Pisma Świętego.

Zapisów na konsultację należy dokonywać bezpośrednio u organizatora pod numerem 694 687 867 lub drogą mailową na adres wolska.i@interia.pl.

Irena Wolska